Koloběh

Charitativní obchůdek Koloběh je dobročinný secondhand, jehož cílem je vytvoření pracovních míst pro zaměstnance s tělesným postižením. Najít práci, pokud máte nějaký handicap, totiž často není jednoduché, a my se to snažíme měnit. Nákupem u nás také podporujete udržitelnou módu. Vše v obchůdku získáváme darem od jednotlivců nebo sbírkou mezi zaměstnanci různých společností. Najdete u nás kvalitní módu z druhé ruky a doufáme, že se k nám budete rádi vracet. Výtěžek z prodeje darovaných věcí jde na podporu vytvořených pracovních míst pro handicapované.

Obchůdek vznikl v roce 2013 v Dittrichově ulici a v roce 2019 v Nuslích. Nabízí dámský, pánský i dětský textil, hračky, bižuterii a obuv.
Nákupem podpoříte dobrou věc a nebo pokud chcete darovat starší, ale stále pěkné věci, které už dlouho nenosíte, velice Vaši pomoc uvítáme.

Pobočky:

KOLOBĚH – Dittrichova 9, Praha 2
otevírací doba: PO – PÁ 10 až 17 hod
Tel: +420 737 714 478
Chcete se podívat, jak to u nás vypadá? Navštivte naši VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU!

KOLOBĚH NUSLE – Nuselská 70, Praha 4 (vchod z ulice Pod Pramenem)
Otevírací doba: PO – PÁ 10 až 17 hod
Tel: +420 734 592 768
V pobočce Nusle najdete ZÁSILKOVNU! 

Spolupracujeme

Úzce spolupracujeme s projektem FOREWEAR, který řeší problém nenošeného oblečení, které spoustě lidem leží bezúčelně ve skříni. Podle projektu FOREWEAR má oblečení minimálně devět  životů, a proto se ho snaží smysluplně využít. Tým FOREWEAR oblečení sbírá na firemních akcích a poté se roztřídí v Obchůdku Koloběh. Část oblečení se v Koloběhu prodá a podpoří se tak dvě vytvořená pracovní místa pro zaměstnance s handicapem. Co se v obchůdku neprodá putuje dále k těm, kteří to potřebují. To, co se již nedá využít, v projektu FOREWEAR nechají zpracovat na netkanou recyklovanou textilii, na kterou vzniknou designové potisky. Z té se pak v chráněných dílnách šijí krásné obaly na telefony, tablety, zápisníky a knihy. Vše je využito do posledního kousku a i když se oblečení neprodá, pomáhá dál a dává práci dalším lidem, kteří ji potřebují. Projekt FOREWEAR je naším skvělým partnerem, pomáhá nám organizovat sbírky, a výrobky z recyklovaného textilu si mohou pořídit jak jednotlivci, tak i firmy, které si dokonce mohou nechat navrhnout vlastní design! Projekt tak podporuje zodpovědný společenský konzum, udržitelnost a životní prostředí, a dává práci znevýhodněným lidem v chráněných dílnách. V květnu 2013 projekt vyhrál v mezinárodní soutěži Social Impact Award 2013 pořádané HUB Praha a od té doby se neustále rozvíjí.

Hlavním partnerem Koloběhu Nusle je společnost Kooperativa. Děkujeme!

Fotogalerie

Ochrana osobních údajů