Druhý půlmaraton pro TA KAVÁRNU

Kateřina Štědronská do naší tréninkové TA KAVÁRNY na pražském Vyšehradě chodí tak dlouho, až se rozhodla do její podpory aktivně zapojit. A to již podruhé! I přesto, že běhání nijak neholdovala, začala trénovat tak, aby byla schopná zvládnout půlmaraton. Letos v dubnu uběhla svůj první, a nyní ji v říjnu čeká další. Charitativním během chce nejen zvýšit povědomí o kavárně, ale zároveň vybrat částku, díky které se tréninku budou moct zúčastnit další lidé s postižením. 

Osudové narozeniny

Rodačka z Prahy si o loňských 37. narozeninách předsevzala uběhnout svůj první půlmaraton. Když začala trénovat, zatoužila pomoci tím i někomu dalšímu. Když viděla, s jakými překážkami se každý den potýkají hendikepovaní zaměstnanci její oblíbené kavárny, půlmaraton se stal prostředkem pro dobrou věc. „Do TA KAVÁRNY chodím pravidelně a lepší flat white mi nikde nepřipraví. Je to moje srdcovka a lokální místo setkávání s přáteli, navíc s vyšším smyslem. Na vlastní oči vidím, jak lidé s postižením pod vedením zkušených trenérů rostou,“ vysvětluje Katka.

Peníze na trénink osob s tělesným postižením

Poté, co zjistila, jak velkou částku je potřeba pro vyškolení jednoho člověka, rozhodla se tyto peníze vybrat vlastním přičiněním. Na portálu Donio založila finanční sbírku s názvem Půlmaraton pro TAKAVÁRNU – za smysluplný život pro lidi s hendikepem, kterou zároveň propaguje svou aktivní účastí na Mattoni Liberec Nature Run již 5. října. Bude to velká výzva, protože se jedná o trať měřicí 22 kilometrů s převýšením 400 metrů. Během jarního půlmaratonu se Katce povedlo vybrat téměř 62 000 korun, nyní chce proto pokračovat dál a získat zbytek své cílové částky. V běhu se k ní připojí také Tereza Pánková a dva další fanoušci TA KAVÁRNY – Kačka a Tom.

Kavárna na trénování

TA KAVÁRNA na pražském Vyšehradě je jedním z našich mnoha projektů. Už téměř 18 let tu funguje tréninkový program, jehož hlavním cílem je poskytnout lidem s postižením možnost získat základní pracovní návyky a díky tomu se pak lépe uplatnit na běžném trhu práce.

"Na jednoho klienta v tréninkovém programu je potřeba 200 000, - Kč na rok. Do této částky spadá mzda trenéra, mzda pracovní konzultantky, která klientovi pomáhá s hledáním následného zaměstnání, i mzda vedoucí tréninkového programu. Větší část nákladů se nám sice daří pokrýt díky podpoře magistrátu, úřadu práce a evropských fondů, ale to nestačí na všechno. Zbylé finanční prostředky závisí na individuální pomoci dárců – ať už jednotlivců nebo firem. Proto jsme za současnou iniciativu Katky opravdu vděční,“ říká Lenka Nádvorníková, ředitelka neziskové organizace Borůvka Praha o.p.s.

Každý rok se tréninkového programu účastní přibližně deset lidí s postižením, se kterým se narodili, nebo ho získali vinou úrazu či vážné nemoci. Minimálně půlka z nich se hned po absolvování tréninku dokáže zapojit do pracovního procesu a stát se tak plnohodnotnými členy společnosti.

Přispět můžete i vy. Váš příspěvek pomůže dalšímu člověku s postižením zapojit se do běžného života.

Více na: https://donio.cz/pulmaraton-za-smysluplny-zivot-pro-lidi-s-hendikepem